We wpisie poprowadzę Ciebie krok po kroku przez podstawową konfigurację sklepu na Woocommerce.
Woocommerce to bezpłatna wtyczka do WordPressa, dzięki której w łatwy sposób skonfigurujesz swój sklep internetowy. Nie musisz umieć programować.
Instalacja wtyczki
W standardowy sposób instalujemy wtyczkę. Jest ona dostępna w repozytorium wtyczek WordPressa. Wtyczki ->Dodaj wtyczkę-> Szukaj: woocommerce -> Zainstaluj, Aktywuj
Ustawienia ogólne
Konfigurację sklepu, to w jaki sposób będzie on działał, dokonujemy w Woocommerce – Ustawienia.
W zakładce Ogólne ustawimy adres sklepu, walutę i kilka opcji ogólnych:
Zwróć uwagę na Kraj, Lokalizację sprzedaży i wysyłki. Wszystko ustawiłem na Polska, ze względu na podstawową konfigurację. Zmiana tych opcji na inne nie będzie miała uzasadnienia w dalszej konfiguracji.
Ustawień waluty nie zmieniamy, standardowo są prawidłowe dla potrzeb tego poradnika.
Bardzo ważną rzeczą jest zaznaczenie opcji Włącz stawki podatkowe i obliczenia. Bez tego sprzedawalibyśmy produkty bez podatku, czyli niezgodnie z prawem.
Produkty
W zakładce Produkty najważniejsze jest, aby ustawiona była strona sklepu.
Podatki
Jak sama nazwa mówi mamy tutaj do czynienia z ustawieniami, które muszą być dostosowane do przepisów obowiązujących w naszym kraju. Więc ceny na sklepie musimy wyświetlać z podatkiem, natomiast wprowadzać, jak nam wygodniej, z lub bez podatku.
Jako metodę obliczania podatków wybieramy Adres sklepu.
Wysokości stawek podatkowych określamy kolejno w sekcjach: Standardowe stawki, Obniżona stawka i Zerowa stawka. Poniżej przykład dla najczęściej używanej stawki VAT – 23%.
Wysyłka i płatności
Konfiguracja wysyłek i płatności jest tak samo łatwa jak dotychczas omówione ustawienia. W zależności od firm kurierskich i operatorów płatności, którzy będą dla nas świadczyć usługi, pobieramy bezpłatne lub płatne wtyczki, których konfiguracji dokonujemy w omawianych właśnie zakładkach, Wysyłka i Płatności.
Dodaj komentarz